English

 

Šaldova 24
Praha 8 Karlín
tel.:224 818 214
info@ordinace-karlin.cz

Očkování

Očkování proti chřipce

V ordinaci každoročně očkujeme proti chřipce, zpravidla od září do konce března.

Očkování je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění občanům nad 65 let a bez ohledu na věk osobám s chronickým onemocněním srdce a plic. Podrobně se o těchto pravidlech informujte u lékaře.

Očkování doporučujeme i mladším osobám v produktivním věku, zejména těhotným ženám a osobám, které žijí ve společné domácnosti s chronicky nemocnými lidmi.

Očkování proti chřipce v sezóně 2016/2017 pro samoplátce stojí 330,- Kč.

Očkování proti pneumokokům

Očkování je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění občanům nad 65 let a bez ohledu na věk osobám s chronickým onemocněním srdce a plic. Podrobně se o těchto pravidlech informujte u lékaře. 

Očkování proti tetanu 

Přeočkování u dospělých pacientů se provádí vždy po 10-15 letech (do 60 let věku 1 x 15 let, nad 60 let 1 x 10 let - ve starším věku je nižší tvorba protilátek).

Očkování proti černému kašli

Očkování se provádí kombinovanou vakcínou (tetanus, záškrt, černý kašel) a je doporučováno dospělým pacientům místo běžného přeočkování proti tetanu jednou za život cca kolem 50. roku věku. Pokud jste byli očkováni v nedávné době proti samotnému tetanu a rozhodnete se nechat se očkovat proti černému kašli, je nutné dodržet odstup nejméně 1 rok od posledního přeočkování proti tetanu. Vakcína se aplikuje do deltového svalu na paži.

Očkování proti hepatitidě A a B

Očkování kombinovanou vakcínou proti hepatitidě A+B považujeme za základní výbavu pro cestovatele. Cena očkování kombinovanou vakcínou je 1 690,- Kč/ 1 dávka. K celoživotní imunizaci jsou potřeba 3 dávky.  Vakcíny proti hepatitidě A a B lze aplikovat i samostatně. Vakcína proti hepatitidě B se aplikuje bezplatně zdravotnickým profesionálům.

Očkování proti klíšťové encefalitidě

Nejvhodnější doba pro zahájení očkování je podzim, ale očkování proti klíšťovému zánětu mozkových blan provádíme celoročně. Dvě úvodní vakcíny se musí po 3-5 letech doplňovat přeočkováním. Aktuální cena 1 dávky je 870,- Kč

Pro cestovatele do exotických krajů poskytujeme poradenství před cestou. Doporučíme antimalarika.

Zajistíme další očkování:

 

Zpět