+420 224 818 214, +420 603 477 582, ordinace@ordinace-karlin.cz  Šaldova 24, Praha 8 - Karlín 

 • 1

Informace k očkování

Očkování proti Covid 19 - Od listopadu 2021 očkujeme vakcínami  od společnosti Modena (Spikevax) a nově od Pfizer/BioNtech (Comirnaty). Objednat se můžete telefonicky u sestry.

Zásadně doporučujeme očkování proti COVID-19 všem dosud neočkovaným v zájmu svém, svých blízkých i celé společnosti.

Očkování proti chřipce - V naší ordinaci očkujeme proti chřipce, pro samoplátce účtujeme 650,-.

Informace o současném režimu ordinace

Vážení pacienti a klienti naší ordinace, děkujeme Vám, že respektujete opatření v souvislosti s epidemií Covid-19. Byli bychom rádi, abyste zachovali základní ochranná opatření pro bezpečí všech, kteří se v prostorách ordinace pohybují. 

Prosíme Vás, abyste si dezinfikovali ruce hned po vstupu do čekárny. Všechny prostory ordinace včetně klik jsou pravidelně dezinfikovány. Dále Vás prosíme, abyste ve všech prostorách ordinace nosili roušky a abyste zachovávali dostatečné odstupy od ostatních pacientů i lékařek/ů a sester

Pokud pociťujete jakékoli příznaky nachlazení včetně teploty, slabosti či bolestí hlavy nebo jste si vědomi rizikového kontaktu s covid pozitivní osobou, kontaktujte nás prosím nejprve telefonicky, abychom se domluvili na dalším postupu, např. vyhrazení zvláštního času pro návštěvu. 

Dále Vás prosíme, abyste využívali náš objednací systém, a to i při akutních potížích. Rádi bychom, aby bez objednání pokud možno nechodil do ordinace vůbec nikdo. Můžete se objednat telefonicky (224 818 214) nebo jednoduchým systémem na našich webových stránkách www.ordinace-karlin.cz

Snažíme se kvalitu lékařské péče v naší ordinaci držet trvale na vysoké úrovni a při tom zachovávat individuální a co nejosobnější přístup ke každému člověku. Děkujeme Vám za Vaši dlouhodobou důvěru! Váš tým Ordinace PL Karlín s.r.o.

Informace k antigennímu testování

 • Antigenní testy provádíme bez objednání v běžných ordinačních dobách přímo v ordinaci. 
 • Bezplatně, za úhradu zdravotní pojišťovnou, lze provést testy v intervalu 8 dnů.  Toto se týká i testování pro firmy. Častější testování je v naší ordinaci možné za přímou platbu. Stále platí, že antigenní testy nelze za úhradu pojišťovny provádět u lidí, kteří měli pozitivní PCR v posledních 90 dnech. Očkované testovat můžeme. 
 • K vyšetření si prosím přineste vyplněný formulářke stažení na našich stránkách ZDE. 
 • Registrovaní pacienti vyplňují jen jméno, příjmení, e-mail a podpis.

O chodu ordinace

V naší ordinaci poskytujeme kvalifikovanou odbornou péči v oboru všeobecné praktické lékařství. Ordinace nabízí příjemné klidné prostředí, je moderně zařízená, vybavená nadstandardními diagnostickými přístroji.

Máme zavedený objednací systém, který umožňuje objednání ke konkrétnímu lékaři na vámi zvolenou dobu. Zároveň poskytujeme prostor pro akutní pacienty.

Registrujeme pouze pacienty s bydlištěm v Karlíně nebo po individuální domluvě. Máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami. Uzavíráme smlouvy na pracovnělékařskou péči. O možnosti registrace se informujte v ordinaci na tel. čísle 224818214 nebo e-mailem. 

O Ordinaci Karlín

Ordinace je výukovým pracovištěm 1. lékařské fakulty UK v Praze. Proto se můžete setkat se studenty lékařské fakulty. S jejich přítomností v ordinaci při Vašem ošetření ale nemusíte souhlasit. V tom případě informujte lékaře.

Podílíme se také, se souhlasem pacientů, na programech testování účinnosti nových léků a medicínských postupů.

Kromě češtiny a slovenštiny, mluvíme anglicky, částečně německy a rusky. Můžeme zprostředkovat konzultaci ve španělštině, francouzštině a máme kontakt na tlumočníka různých čínských jazyků

Ordinace Karlín ve shodě s platnými zákony

 • plně respektuje práva pacientů a personál je připraven komunikovat o všech nejasnostech a pochybách s tím souvisejícíc
 • každý pacient má právo určit (a písemně stvrdit), komu mohou být poskytovány informace o jeho zdravotním stavu
 • zdravotní výkony u osob mladších 18 let musí být souhlas alespoň jednoho z rodičů
 • uvádí, že v ordinaci nejsou nabízeny výkony, pro které existuje ekonomicky náročnější varianta
 • uvádí, že k žádnému z výkonů, prováděných v ordinaci, nevyžadujeme písemný informovaný souhlas
 • v případě očkování předkládáme dotazník s informací, kterou registrovaní pacienti jen podepisují, neregistrovaní vyplňují
 • ceny za výkony nehrazené pojišťovnou jsou umístěny viditelně formou ceníku.
 • pro náměty, komentáře a stížnosti pacientů je zřízena schránka u dveří do pracovny sestry.