+420 224 818 214, +420 603 477 582, Šaldova 24, Praha 8 - Karlín  

 • 1

Upozornění

Naše ordinace používá pro zabezpečenou komunikaci s pacienty virtuální sestru Emmy (www.sestraemmy.cz).

Pro jakýkoli požadavek na naši ordinaci použijte prosím tento přímý vstup do naší ordinace: http://sestraemmy.cz/ordinacekarlin

Informace o současném režimu ordinace

Vážení pacienti a klienti naší ordinace, děkujeme Vám, že respektujete opatření v souvislosti s epidemií Covid-19. Byli bychom rádi, abyste zachovali základní ochranná opatření pro bezpečí všech, kteří se v prostorách ordinace pohybují. 

Prosíme Vás, abyste si dezinfikovali ruce hned po vstupu do čekárny. Všechny prostory ordinace včetně klik jsou pravidelně dezinfikovány. Dále Vás prosíme, abyste ve všech prostorách ordinace nosili roušky a abyste zachovávali dostatečné odstupy od ostatních pacientů i lékařek/ů a sester

Pokud pociťujete jakékoli příznaky nachlazení včetně teploty, slabosti či bolestí hlavy nebo jste si vědomi rizikového kontaktu s covid pozitivní osobou, kontaktujte nás prosím nejprve telefonicky, abychom se domluvili na dalším postupu, např. vyhrazení zvláštního času pro návštěvu. 

Dále Vás prosíme, abyste využívali náš objednací systém. Můžete se objednat telefonicky (224 818 214) nebo jednoduchým objednacím systémem na našich webových stránkách www.ordinace-karlin.cz

Snažíme se kvalitu lékařské péče v naší ordinaci držet trvale na vysoké úrovni a při tom zachovávat individuální a co nejosobnější přístup ke každému člověku. Děkujeme Vám za Vaši dlouhodobou důvěru! Váš tým Ordinace PL Karlín s.r.o.

Informace k testování a očkování

 • V naší ordinaci také provádíme odběry na PCR, ale pouze u lidí s příznaky Covidu-19 nebo s pozitivním antigenním testem. 
 • Nabízíme odběr PCR i antigenní testování na přímou platbu, pokud není zdravotní indikace.  
 • Pokud jste u nás ještě nikdy nebyli vyšetřeni ani testováni, k vyšetření si prosím přineste vyplněný formulář – ke stažení na našich stránkách ZDE.

Očkování proti Covid 19 - Očkujeme vakcínami  od společnosti Pfizer/BioNtech (Comirnaty). Objednat se můžete telefonicky u sestry.

Zásadně doporučujeme očkování proti COVID-19 všem dosud neočkovaným v zájmu svém, svých blízkých i celé společnosti a po 5 měsících po 2. dávce přeočkování posilovací 3. dávkou (po jednodávkové vakcíně Janssen po 3 měsících), která velmi silně chrání i proti nové variantě Omikron.

O chodu ordinace

V naší ordinaci poskytujeme kvalifikovanou odbornou péči v oboru všeobecné praktické lékařství. Ordinace nabízí příjemné klidné prostředí, je moderně zařízená, vybavená nadstandardními diagnostickými přístroji.

Máme zavedený objednací systém, který umožňuje objednání ke konkrétnímu lékaři na vámi zvolenou dobu. Zároveň poskytujeme prostor pro akutní pacienty.

Registrujeme pouze pacienty s bydlištěm v Karlíně nebo po individuální domluvě. Máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami. Uzavíráme smlouvy na pracovnělékařskou péči. O možnosti registrace se informujte v ordinaci na tel. čísle 224818214 nebo e-mailem. 

O Ordinaci Karlín

Ordinace je výukovým pracovištěm 1. a 3. lékařské fakulty UK v Praze. Proto se můžete setkat se studenty lékařské fakulty. S jejich přítomností v ordinaci při Vašem ošetření ale nemusíte souhlasit. V tom případě informujte lékaře.

Podílíme se také, se souhlasem pacientů, na programech testování účinnosti nových léků a medicínských postupů.

Kromě češtiny a slovenštiny, mluvíme anglicky, částečně německy a rusky. Můžeme zprostředkovat konzultaci ve španělštině, francouzštině a máme kontakt na tlumočníka různých čínských jazyků

Co nabízíme

Jóga a jógová terapie

Jóga pomáhá vybudovat návyky správného držení těla, zmírňuje bolesti vznikající v důsledku špatného držení těla, zlepšuje pružnost těla, zlepšuje schopnost koncentrace, propojuje dech, tělo a mysl. Ve většině případů bolestí zad a kloubů jóga nahradí fyzioterapii. Je možné si také přijít jen tak zacvičit, posílit a zklidnit tělo i mysl. Doporučeno těm, kdo chtějí poznat své tělo a už se navždy cítit jen lépe a lépe.

Nabízíme:

Skupinová výuka jógy 
Velikost skupiny (cca 6 lidí) umožňuje osobní přístup. Cvičení nejsou rozdělena na začátečníky a pokročilé, výuka je vedená tak, aby byla přínosem pro každého bez ohledu na jeho předchozí zkušenosti.

Individuální výuka jógy
Vychází z potřeb jednotlivce. Hodina je koncipována v souladu s vašimi představami a možnostmi. Inidividuální hodiny umožňují respektování osobního tempa a nejrychlejší posun směrem k úlevě od obtíží i v jógové praxi.

Pondělí - čas dle dohody, lektorka Blanka Burianová
Středa - čas dle dohody, lektorka Monika Hollmannová

CENA: 1 lekce - 60 min. .........................800,-

Objednávání a více informací v ordinaci, na tel 224818214 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Jógu a jógovou terapii nabízejí v prostorách Ordinace PL Karlín:

 

Mgr. et MgA. Blanka Burianová, lektorka jógy - osvědčení hodnoty A, specializace Jóga a jógová terapie 

Celý život se zabývá pohybem. Po studiu tělesné výchovy a matematiky na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy hrála pantomimu v Divadle Na zábradlí. Vzdělání si rozšířila studiem oboru Taneční teorie na Hudební fakultě AMU. V roce 1989 ukončila vlastní uměleckou činnost v Divadle Na zábradlí a začala se věnovat pedagogické práci. Vyučovala pohyb na Vyšší odborné škole herecké, Pražské konzervatoři a dosud vyučuje na Divadelní fakultě AMU. Rovněž se věnovala pohybové spolupráci na inscenacích v profesionálních divadlech.

Józe se věnuje více než 16 let. Při výuce vychází z hathajógy, z poznatků vývojové kineziologie a Vojtovy metody, čerpá ze zkušeností získaných dlouholetým vyučováním různě disponovaných klientů a studentů. Nejvíce ji ovlivnili PhDr. Jiří Čumpelík, Ph.D., Doc. MuDr. František Véle, CSc., PhDr. Václav Lepičovský. Jógu uplatňuje i při výuce herců. Vytváří výborný základ pro jakýkoliv pohybový projev - civilní, sportovní i umělecký. Absolvovala tříleté studium oboru Jóga a jógová terapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

 

Ing. Monika Hollmannová, lektorka jógy – osvědčení B 

Jóga ji provází životem od vysokoškolských studií jako cesta zklidnění a hledání vnitřního zdroje pro obnovu fyzických i duševních sil. Teprve po letech vlastní praxe se dostala k vedení lekcí pro veřejnost. Jejím dlouholetým učitelem je PHDr. Jiří Čumpelík, Ph.D. – absolvovala řadu jeho seminářů a kurzů hathajógy a pránájámy. Cvičitelkou jógy se stala v roce 2008 (cvičitel II. stupně, Český svaz jógy).

Na své cestě potkala i další učitele, kteří ji ovlivnili, především buddhistického učitele meditace Bhante Dhammadípu. Dále byl pro ni obohacující dvouletý psychospirituelní kurz HNP (Hledat Najít Pustit) PhDr. Jitky Vodňanské. Kromě pravidelných lekcí jógy spolupořádala několik víkendových kurzů jógy a od roku 2012 je asistentkou v hodinách výuky jógy tříletého studia Jógové terapie na FTVS UK v Praze. 
V hodinách jógy se snaží napomáhat účastníkům při cestě k prohloubení vnímání těla a k zlepšení držení těla. Kombinuje klasický přístup hathajógy s terapeutickým přístupem využívajícím vývojovou kineziologii MUDr. Václava Vojty. Motivací této kombinace je postavit jógové pozice (ásány) na základech správného držení těla. Reflexní zapojení hlubokého stabilizačního systému umožňuje jak šetrné provádění jógových ásán, tak i lepší koncentraci a vede ke změně pohybových vzorců, která trvá i mimo hodiny jógy.

CRP diagnostika, měření krevního cukru a srážlivosti krve

CRP

Je to jednoduché stanovení jednoho ze zánětlivých parametrů. Odběr provádíme přímo u nás v ordinaci, včetně vyhodnocení. Celé vyšetření trvá asi 5 minut. Test se provádí z jedné kapky krve, kterou sestra odebere pacientovi vpichem do bříška prstu. A to je vše. Pak se krev smíchá s diagnostickým činidlem, vloží se do speciálního přístroje a za pár minut máme výsledek.
Toto vyšetření indikuje lékař. Test pomůže rozlišit, zda se jedná o virózu nebo bakteriální zánět, který je pak vhodné léčit antibiotiky. Zbytečné nasazení antibiotik není bez rizika.

 

Měření krevního cukru  a glykovaného hemoglobinu přímo v ordinaci, sledování pacientů s diabetem 2. typu a konzultaci se specialistou v případě potřeby

Měření krevního cukru

Vyšetření slouží k odhalení cukrovky (Diabetes mellitus) nebo ke kontrole již léčeného diabetika.

Odběr provádíme přímo v ordinaci. Celé vyšetření trvá asi 5 minut. Test se provádí z jedné kapky krve, kterou sestra odebere pacientovi vpichem do bříška prstu a nanese přímo na diagnostický papírek, který se potom zasune do měřícího přístroje. Pacient nemusí být speciálně připravený; pokud není informován jinak, nemusí být nalačno a může přijít kdykoliv v ordinační době.

Podle výsledku se stanoví další postup. V případě, že se jedná o první zjištění vyšší hladiny krevního cukru, je nutné potvrdit diagnózu cukrovky odběrem žilní krve nalačno. U léčeného diabetika pomáhá toto vyšetření se zorientovat v aktuální kompenzaci nemoci.

Sledování diabetiků s takzvaným Diabetem 2.typu provádíme u nás v ordinaci. V nejasných nebo komplikovaných případech konzultujeme diabetologa. Pokud se jedná o tzv. Diabetes I typu, je sledování u diabetologa nutné.

Glykovaný hemoglobin

Je vyšetření, které umožňuje sledovat dlouhodobou kompenzaci hladiny cukru u diabetika, na rozdíl od stanovení krevního cukru (glykémie), které ukazuje jen aktuální hodnotu. Odběr krve vpichem do bříška prstu provádíme v ordinaci, v rámci diabetických kontrol, včetně následného vyhodnocení. Celé vyšetření trvá asi 5 minut. 

 

Měření INR parametru u pacientů na protisrážlivé léčbě

Toto měření se provádí u pacientů, kteří musí užívat léky na ředění krve (Warfarin). Nejčastějším důvodem jsou srdeční problémy (kardiostimulátor, nepravidelnosti rytmu, stavy po operacích srdečních chlopní, atd.), stavy po trombózách, emboliích, stavy po velkých operacích kloubů…a další.

Při protisrážlivé léčbě je důležité, aby krev nebyla naředěná moc, kdy hrozí riziko krvácení, ale ani málo, kdy je riziko vzniku krevní sraženiny. Stanovováním parametru srážlivosti (INR), dokážeme léčbu optimálně řídit.

Při zahájení léčby jsou kontroly častější, po dosažení stabilní hladiny INR, obvykle na hodnotách 2 –3, stačí kontroly jednou za 4-6 týdnů.

Odběr, včetně vyhodnocení, provádíme v ordinaci,. Celé vyšetření trvá asi 5 minut. Test se provádí z jedné kapky krve, kterou sestra odebere pacientovi vpichem do bříška prstu a nanese přímo na diagnostický papírek, který se potom zasune do měřícího přístroje.

Pacient nemusí být speciálně připravený, nemusí být nalačno a může přijít kdykoliv v ordinační době. Když je výsledek v žádoucím rozmezí, naplánuje sestra další kontrolu. Při vychýlení hodnoty rozhodne lékař o dalším dávkování léku a následné kontrole.

Masáže Shiatsu

Co je shiatsu masáž?

Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda, teoretickou základnu mu poskytuje tradiční čínská medicína. Řadí se mezi masážní techniky, ale rámec masáže značně přesahuje. Shiatsu znamená v překladu tlak prsty. Pomocí tlaku palců, prstů a dlaní, ale též kolen, loktů nebo chodidel na příslušné body na těle (tzv. tsubo body) je znovu obnovována energetická rovnováha těla. Cílem shiatsu je podporovat proces sebeuzdravování a osobního růstu skrze vyrovnávání energie Ki/Čchi v těle. Tělesně-duševní pohoda člověka jako jednota těla, mysli a duše závisí na harmonickém toku této energie. Shiatsu masáž zvyšuje sebeuvědomění, citlivost a uvolňuje napětí. Podporuje a vyživuje životní sílu.

Účinky masáže jsou hluboce relaxační a zároveň posilující a osvěžující. Odborně prováděná shiatsu masáž podporuje obecné zdraví jedince a může být užívána jako prevence péče o zdraví. Může také pomoci lidem procházejícím krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny. Může pomoci při odstraňování širokého spektra fyzických obtíží. Lidé věnující se shiatsu se brání zjednodušenému výkladu, že jsou schopni léčit. Důležité je rozpoznat, že v těle něco nehraje, že existují jisté varovné příznaky, a poté vyladit proudění energie do té míry, že k nemoci vůbec nedojde.

Co lze léčit

Masáže shiatsu jsou vynikající prevencí nejrůznějších civilizačních onemocnění, urychlují rekonvalescenci po nemoci či operaci, zmírňují vedlejší účinky některých lékařských procedur (chemoterapie, ozařování) nebo mohou pomoci v těhotenství (stabilizují následky hormonálních výkyvů, jsou prevencí bolestí v zádech, křečových žil a hlavně napomáhají těsnějšímu kontaktu matky a plodu). Masáže pomáhají při celkové únavě a stresu, alergiích, dýchacích potížích. Odstraňují a zmírňují bolesti různého typu – zad, šíje. Jsou doporučovány pro regeneraci sportovců a k celkovému posílení krevního oběhu. Mohou zmírnit střevní a žaludeční potíže. Pro celou proceduru je velmi důležité, aby ošetřovaný ležel pohodlně a současně se uvolnil i psychicky. Při ošetřování je někdy pociťováno příjemné teplo, mravenčení nebo i emociální uvolnění. Někdo pocítí přímo příliv energie a následně opětovný přísun vitality.

Masáž Shiatsu se domlouvá individuálně, nejméně týden dopředu. Masáž trvá 1 hodinu. Kvalifikaci k poskytování masáže Shiatsu v ordinaci má MUDr. Martin Seifert.  

Odběry krve a moči

Odběr krve

O odběru krve a rozsahu vyšetření krevních parametrů rozhoduje lékař. Objednání na odběr se provádí u sestry. Odběry krve provádíme v pondělí, ve středu a v pátek ráno, obvykle od 6,45 do 7,45. Odběr lze také provést na kterékoliv jiné odběrové stanici a výsledky jsou zaslány do ordinace.

Pacient přichází na odběr po 12 hodinovém lačnění. Večeře před tím je jen lehká, bez tučných a těžkých jídel. Pacient nepije večer před odběrem alkohol. Ráno se může napít vody nebo čaje, ale neslazeného. Nesnídá. Ráno před odběrem necvičí. Před vlastním odběrem je vhodné chvíli v klidu posedět v čekárně (5 minut).

Při odběru pacient podle své volby sedí nebo leží na lehátku. Krev je většinou odebrána ze žíly v loketní jamce nebo na hřbetu ruky.

Pokud vyšetření některého krevního parametru vyžaduje zvláštní režim, lékař vás upozorní. Před vyšetřením hormonů štítné žlázy v krvi, pacient který užívá lék tyroxin (Euthyrox, Letrox), jej ráno před náběrem neužije.

 

Odběr moči

Na vyšetření moči se nemusíte objednávat. Stačí si vyzvednout zkumavku u sestry a přinést vzorek ranní moče v pondělí, ve středu nebo v pátek do 8 hodin.

Ze vzorku první ranní moči se zjišťuje přítomnost krve, bílkoviny, různých krystalů nebo známky infekce. Při odběru není nutný žádný speciální postup.

Vyšetření moči lze provést i orientačně v průběhu dne přímo v ordinaci pomocí diagnostických proužků nebo přesněji kvantitativní metodou pomocí diagnostického přístroje. Při potřebě zjistit konkrétního původce močové infekce a jeho citlivost na antibiotika, tzv. vyšetření moči na kultivaci a citlivost, se provádí odběr vzorku moči do sterilní zkumavky, kterou získáte v ordinaci. Před odběrem je třeba se omýt, vymočit první porci moči a odebrat do zkumavky až střední proud moči.

Rehabilitační péče

Rehabilitační péče s jógovým přístupem

Komplexní pohled na vaše tělo vám nabízí MUDr. Martin Seifert, který má s rehabilitací, stejně jako s terapeutickou jógou mnohaleté zkušenosti a stále hledá cesty, jak pomoci svým pacientům s širokou škálou tělesných obtíží. Společně se podíváme, jak se svým tělem zacházíte a z čeho mohou pramenit vaše obtíže. Jak zapojujete svaly celého těla? Jste si vědomi, jak sedíte, jak stojíte, jak chodíte? Budeme pracovat na tom, aby vám vaše tělo přinášelo více radosti než utrpení, aby jste mohli potenciál vašeho těla plně využít. Budeme tedy cvičit, a to tak abyste si odnesli domů nové poznání založené na vlastní zkušenosti a mohli se dále rozvíjet a pracovat na sobě sami.

 

Rehabilitační setkání v nových prostorech Ordinace Karlín trvá 50 min a stojí 800 kč.

Informace a objednání v ordinaci, na tel. 224818214 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

„Přijďte si zacvičit s lékařem a lépe poznat své tělo!“

EKG, monitorování krevního tlaku a vyšetření cév

EKG vyšetření (elektrokardiogram)

EKG vyšetření je jednoduchá nebolestivá metoda, která pomáhá v diagnostice mnohých srdečních chorob a také nejobávanějšího akutního infarktu. Vyšetření indikuje lékař.

Provádí jej přímo v ordinaci zdravotní sestra. Pacient nemusí být na toto vyšetření nijak připraven. Při vyšetření se svlékne do půl těla, sundá hodinky a zpřístupní kotníky k umístění elektrod. Sestra poté zvlhčí kůži, na kterou mu umístí přísavné elektrody; šest na hrudník a po jedné na horní a dolní končetiny. Poté je pacient vyzván, aby klidně dýchal. V ordinaci užíváme počítačové EKG s automatickým záznamem.  Celé vyšetření trvá několik minut.

 

24 Hodinové monitorování krevního tlaku

Mnoho pacientů naší ordinace se dlouhodobě léčí s vysokým krevním tlakem. Hodnoty tlaku naměřené v ordinaci mohou být ovlivněny stresem z návštěvy u lékaře. Je vhodné je porovnat s hodnotami tlaku, naměřenými v domácím prostředí a ideálně během různých činností v průběhu dne. K tomu slouží 24 hodinové sledování krevního tlaku, tzv. vyšetření podle Holtera.

Vyšetření je jednoduché a nebolestivé. Pacient musí po objednání přijít do ordinace, kde mu sestra připevní měřící manžetu na paži, zapojí přístroj a zanese údaje do počítače. Přístroj je krabička jen o trochu větší, než je mobilní telefon, je pověšená pod košilí nebo tričkem a nijak neomezuje. Pacient nosí přístroj u sebe 24 hodin. Manžeta se automaticky v určitých intervalech nafukuje a probíhá měření. V době měření je vhodné se na chvíli (několik vteřin) zastavit a nemluvit.

Pacient si zároveň vede záznamník s popisem aktivit během dne měření. Po 24 hodinách se pacient vrací do ordinace. Sestra odejme přístroj, údaje uloží do počítače a předá lékaři spolu s pacientovým záznamníkem. Lékař měření vyhodnotí.

Toto vyšetření hradí zdravotní pojišťovny.

 

Vyšetření cév dolních končetin přístrojem k diagnostice neprůchodnosti tepen

Pokud pacient pociťuje bolest při chůzi, musí se zastavit po ujití určité vzdálenosti, má křeče v končetinách, chladné prsty, nebo v pokročilém stádiu barevné změny na prstech a další příznaky, vzniká podezření na ucpávání tepen dolních končetin. Ke stanovení průchodnosti  tepen dolních končetin mají lékaři v Ordinaci Karlín k dispozicimodernípřístroj, který umožňuje oscilometrickou metodou porovnat krevní tlak na horních a dolních končetinách a tím stanovit tzv. ABI (ancle-brachial index). Ten určuje stupeň prokrvení dolních končetin.

Vyšetření se provádí také preventivně u pacientů nad 60 let s rizikovými faktory (kouření, zvýšený cholesterol, nadváha) a u diabetiků.

Vyšetření je jednoduché, nebolestivé. Provádí se vleže. Manžety k měření tlaku se umístí na všech čtyřech končetinách. Dále je výkon řízen počítačem, který zajistí nafouknutí manžet, změření tlaků a vystavení protokolu s ABI. 

 

 

Psychosomatická péče

Podstatou psychosomatické péče je celostní (holistický) pohled na zdraví člověka. Psychosomatika se zabývá souvislostmi mezi stavy těla (sóma), duše (psyché) i vlivy životního prostředí. Starosti, s nimiž si hlava neví rady, tělo často řeší nemocí (somatizace).

Cílem léčby je najít zdroj obtíží a obnovit rovnováhu. Rádi se s vámi podíváme komplexně na vaše obtíže, ale i na vaše tělesné i duševní zdroje, které se společně pokusíme aktivizovat. Společně budeme hledat způsoby, jak se svými tělesnými i psychickými potížemi pracovat a jak najít cestu k uzdravení nebo alespoň k lepšímu fyzickému i psychickému stavu.

 

Psychosomatické konzultace nabízí MUDr. Martin Seifert, který se touto problematiku dlouhodobě zabývá.

Dr. Seifert má ukončený psychoterapeutický psychodynamický výcvik se zaměřením na psychosomatiku a certifikovanou způsobilost v oboru Psychosomatická medicína Ministerstva zdravotnictví ČR.

Podílel se také na Doporučeném postupu pro praktické lékaře Psychosomatické poruchy a medicínsky nevysvětlitelné příznaky a je aktivním členem Společnosti psychosomatické medicíny české lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, která tento znovuzrozený obor začleňuje do českého zdravotnického systému. Tato péče bohužel zatím není v České republice hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

První konzultace trvá 80 min a stojí 1500 kč. Během ní se domluvíme o případné potřebě dalších setkání a o jejich délce a ceně (obvykle 80 min á 1500 kč nebo 50 min á 1000 kč).
Informace a objednání v ordinaci, na tel 224818214 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

„Komplexní péče o naše pacienty je naším potěšením!“

 

 

 

Pracovnělékařská péče

Ordinace Karlín poskytuje na smluvním základě pracovnělékařskou péči organizacím a firmám podle Zákona o specifických zdravotních službách č.373/2011Sb a to v rozsahu:

 • vstupní a výstupní  pracovnělékařské prohlídky
 • periodické a mimořádné  pracovnělékařské prohlídky podle charakteru pracovní činnosti
 • očkování proti přenosným nemocem
 • odborná poradní činnost v otázkách ochrany a podpory zdraví na pracovišti a sociální pohody zaměstnanců
 • vedení administrativní agendy a další služby dle ujednání

K pracovnělékařským prohlídkám je nezbytné se objednat a donést žádost od zaměstnavatele a výpis ze zdravotnické dokumentace registrujícího praktického lékaře.

Žádost zaměstnavatele musí obsahovat:

Identifikace žadatele, pozici, na kterou nastupuje, jaká rizika daná práce přináší (např. zda se jedná o práci v noci) a do jaké pracovní kategorie přísluší.

Péče není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Pracovně lékařské prohlídky hradí zaměstnanec nebo zaměstnavatel.

V případě zájmu kontaktujte pracoviště k uzavření smluvního vztahu.

Léčba Biotronovou lampou některých vybraných onemocnění

O co se jedná? 
Jedná se o léčbu polarizovaným světlem, která nebolí, není nepříjemná, a trvá většinou 10-15 minut. Nejedná se o novou metodu, osvědčuje se řadu let. K její aplikaci máme nejmodernější přístroj. 

Existují různá použití této lampy. 

Nejlepší výsledky se dosahují v těchto indikacích:

Kožní lékařství a chirurgie

 • čerstvé jizvy po operacích i jizvy starší
 • popáleniny
 • opary
 • akné
 • proleženiny
 • bércové vředy
 • atopický ekzém
 • lupénka


Gynekologie

 • jizvy po císařském řezu, nástřihu hráze
 • opary
 • poranění prsních bradavek
 • strie po porodu


Postižení pohybového aparátu

 • akutní i chronické záněty šlach
 • bolesti kloubů
 • bolesti zad
 • svalové křeče
 • pohmožděniny


Zubní lékařství

 • afty
 • záněty dásní
 • rány po vytržení zubů
 • bolesti čelistních kloubů
 • bolesti trojklaného nervu


Celkové účinky - podpora obranyschopnosti organismu 

Cena za 5 sezení je 200 Kč. 
Délka sezení 10-15 minut podle charakteru obtíží. 
Celková délka léčby závisí od typu onemocnění, době trvání a jeho tíží. 
V některých případech je potřeba 10 a více sezení.
INFORMUJTE SE U LÉKAŘE NEBO U SESTRY

Očkování

Očkování proti chřipce

V ordinaci každoročně očkujeme proti chřipce, zpravidla od září do konce března. Očkujeme vakcínou vyrobenou podle typu očekávaného původce. Aplikuje se do svalu, nejlépe do ramene.

Z veřejného pojištění je očkování hrazeno u všech osob nad 65 let a u pacientů s nemocemi:

 • Onemocnění průdušek a plic
 • Srdeční onemocnění
 • Chronické onemocnění ledvin
 • Cukrovka
 • Cystická fibróza
 • Defekty imunity včetně HIV, léčby cytostatiky při nádorovém onemocnění, i u pacientů při léčbě zářením nebo kortikoterapii

Očkování doporučujeme i mladším osobám v produktivním věku, zejména těhotným ženám a osobám, které žijí ve společné domácnosti s chronicky nemocnými lidmi. Očkování proti chřipce pro samoplátce stojí 430,- Kč.

 

Očkování proti pneumokokům

Očkování je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění občanům nad 65 let a bez ohledu na věk osobám s chronickým onemocněním srdce a plic. Podrobně se o těchto pravidlech informujte u lékaře. Doporučené skupiny pacientů pro očkování:

 • Osoby exponované této nákaze na pracovišti (domovy důchodců)
 • Pacienti po odstranění sleziny a při nefunkční slezině
 • Pacienti s chronickým selháváním ledvin
 • Pacienti se závažnou poruchou imunity (včetně HIV v jakémkoliv stádiu)
 • Pacienti s chronickým srdečním onemocněním
 • Pacienti s chronickým jaterním onemocněním včetně cirhózy
 • Pacienti s cukrovkou

Pro samoplátce je cena za vakcínu včetně aplikace 1 700,- Kč.

 

Očkování proti tetanu 

Přeočkování u dospělých pacientů se provádí vždy po 10-15 letech (do 60 let věku 1 x 15 let, nad 60 let 1 x 10 let - ve starším věku je nižší tvorba protilátek). Injekce se aplikuje do svalu, např. do oblasti hýždě.

Při nedodržení 15-ti leté lhůty se provádí přeočkování jednou dávkou. Za úhradu je možné zkontrolovat míru ochrany - protilátky proti tetanu. V některých situacích, jako při krvavých poraněních, se zvažuje přeočkování dříve než za 15 let. Poraďte se s lékařem.

Vakcína je k dispozici přímo v ordinaci a je hrazena pojišťovnou.

 

Očkování proti černému kašli

Očkování se provádí kombinovanou vakcínou (tetanus, záškrt, černý kašel) a je doporučováno dospělým pacientům místo běžného přeočkování proti tetanu jednou za život cca kolem 50. roku věku. Pokud jste byli očkováni v nedávné době proti samotnému tetanu a rozhodnete se nechat se očkovat proti černému kašli, je nutné dodržet odstup nejméně 1 rok od posledního přeočkování proti tetanu. Vakcína se aplikuje do deltového svalu na paži. Očkování je za úhradu pacientem. 

 

Očkování proti hepatitidě A a B

Očkování kombinovanou vakcínou proti hepatitidě A+B považujeme za základní výbavu pro cestovatele. Cena očkování kombinovanou vakcínou je 1 690,- Kč/ 1 dávka. K celoživotní imunizaci jsou potřeba 3 dávky.  Vakcíny proti hepatitidě A a B lze aplikovat i samostatně. Vakcína proti hepatitidě B se aplikuje bezplatně zdravotnickým profesionálům.

 

Očkování proti klíšťové encefalitidě

Nejvhodnější doba pro zahájení očkování je podzim, ale očkování proti klíšťovému zánětu mozkových blan provádíme celoročně. Dvě úvodní vakcíny se musí po 3-5 letech doplňovat přeočkováním. Aktuální cena 1 dávky je 870,- Kč

 

Očkování proti meningokokové infekci 

Meningokokové infekce (A, C, W135, Y i B) jsou závažné onemocnění způsobující různé formy zánětů mozkových blan (hnisavé meningitidy) nebo celkové horečnaté onemocnění (sepse, šok). Nemoc má velmi často dramaticky rychlý průběh, kdy v krátké době, během pouhých několika hodin, dojde z plného zdraví k životu ohrožujícímu selhání organizmu. 

Vakcina je doporučována především mladým dospělým, kteří pobývají v kolektivech na cestovatelům do subsaharské Afriky, jižní Asie, Mongolska, Nepálu, oblasti Mekky nebo Mediny.

K dispozici jsou 2 typy vakcín. Podrobnosti vysvětlí lékař.

 

Pro cestovatele do exotických krajů poskytujeme poradenství před cestou. Doporučíme antimalarika.

Zajistíme další očkování:

 • Břišní tyfus (Afrika a indický subkontinent)
 • Vzteklina
 • Meningokok (subsaharská Afrika , jižní Asie, Mongolsko, Nepál, povinné u poutníku do Mekky a Mediny)
 • Žlutá zimnice 

Pravidelné preventivní prohlídky pro všechny věkové kategorie

Pojišťovna hradí preventivní prohlídky pro každého pacienta u registrujícího praktického lékaře (PL) každé 2 roky.

Praktický lékař při této prohlídce provede kompletní interní vyšetření včetně:

 • Vyšetření kůže
  Je doporučené od 40 roku při každé prevenci. Při výskytu podezřelých kožních znamének je doporučeno vyšetření specialistou 
 • Vyšetření prostaty
  Je doporučené od 40 roku při každé preventivní prohlídce.
 • Stanovení kardiovaskulárního rizika.
  Součástí prohlídky je intervence proti rizikovým faktorům kardiovaskulárních nemocí, jako je např. kouření, nadváha, nedostatek tělesného pohybu, režimové a dietní chyby.
   

Laboratorní testy

 • Pacientovi se vyšetří moč při každé prohlídce.
 • Pacientovi se vyšetří celkový cholesterol a jeho frakce. Pojišťovna toto vyšetření hradí v 18., 30., 40., 50., 60. roce věku, pokud pacient není léčený. V případě léčby jsou nutné častější kontroly.
 • Pacientovi se vyšetří hladina glykémie (stanovení cukru v krvi) Pojišťovna toto vyšetření hradí každé 2 roky od 40 let věku. V případě léčby jsou nutné častější kontroly. Další vyšetření indikuje lékař na základě svého uvážení.

 

Vyšetření stolice na okultní (skryté) krvácení 

 • Vyšetření se provádí v rámci programu sekundární prevence rakoviny tlustého střeva a konečníku. Naše ordinace používá moderní imunochemický test s automatickým vyhodnocením.

  Vyšetření je jednoduché. Před vyšetřením není nutné dodržovat žádnou dietu. 
  V ordinaci obdržíte odběrovou pomůcku, s pomocí které doma odeberete vzorek stolice. Sestra Vás poučí. Stolice nesmí spadnout do vody.  Odběrovou zkumavku přinesete následující den nebo nejpozději do tří dnů zpět k nám do ordinace. My vzorek vyšetříme v automatizovaném přístroji a sdělíme Vám výsledek.

  Vyšetření na okultní krvácení do stolice hradí pojišťovna od 50 let do 55 let věku každoročně. V 55 letech je možné buď pokračovat ve dvouletém intervalu s tímto testem, nebo absolvovat screeningovou kolonoskopii. Pozitivita testu neznamená nádor, ale ke zjištění příčiny krvácení je třeba provést kolonoskopii.

  Kolonoskopie je vyšetření tlustého střeva ohebnou hadicí s optikou, která umožňuje přehlédnout sliznici střeva a v případě potřeby odebrat vzorek tkáně. Kolonoskopie se provede vždy, je-li výsledek testu na okultní krvácení pozitivní, tj. zjistí-li se přítomnost skrytého krvácení. Ordinace Karlín spolupracuje se špičkovým endoskopickým pracovištěm Mediendo v Karlíně a v Ústřední vojenské nemocnici na Praze 6.

  Mladší pacienti si mohou test na okultní krvácení do stolice zaplatit.

 

Kontrola očkování

 • Očkování proti tetanu je pravidelné a hrazené pojišťovnou. Přeočkování je nutné každých 10-15 let.

  Ordinace nabízí další očkování - viz sekce očkování.
   

Mamografie – odhalení možného nádoru prsu

 • U žen od 45 let do 69 let, 1 x za 2 roky hradí toto vyšetření pojišťovna. Ženy mladší 45 let si vyšetření hradí sami, nebo u rizikových žen hradí pojišťovna (pozitivní RA – výskyt v rodině)  Je nutné doporučení PL nebo gynekologa.  Žena žádající vyšetření ročně, toto vyšetření hradí.

  Seznam pracovišť naleznete na: www.mzcr.cz , www.mamo.cz

  - P2, VFN, Centrum diagnostiky chorob prsu, Karlovo Nám. 33
  - P4, Mamma centrum DTC Praha a.s, Roškotova 1717/2, tel. 234 105 a 351, 359, 106
    Dr. Schovajsová (koordinátor projektu) - 777 777 144
  - P4, FTN, Vídeňská 800
  - P5, Nemocnice na Homolce, Roentgenova 2, tel. 257 272 510
  - P8, FN na Bulovce
  - P 10, FNKV, Šrobárova 50, tel. 267 162 406
  - P 10, První česká společnost s.r.o, Chmelová 6, tel. 272 653 884

 

Praktický lékař dále doporučí

 • Gynekologické vyšetření u svého registrujícího gynekologa
  PAP test (stěr z děložního čípku) – odhalení možného nádoru děložního čípku
 • Oční vyšetření
  Měření nitroočního tlaku je vhodné u pacientů nad 45 let věku
 • Stomatologické (Zubní) preventivní vyšetření

 

Odběr krve

O odběru krve a rozsahu vyšetření krevních parametrů rozhoduje lékař. Objednání na odběr se provádí u sestry. Odběry krve provádíme v pondělí, ve středu a v pátek ráno, obvykle od 6,45 do 7,45. Odběr lze také provést na kterékoliv jiné odběrové stanici a výsledky jsou zaslány do ordinace.

Pacient přichází na odběr po 12 hodinovém lačnění. Večeře před tím je jen lehká, bez tučných a těžkých jídel. Pacient nepije večer před odběrem alkohol. Ráno se může napít vody nebo čaje, ale neslazeného. Nesnídá. Ráno před odběrem necvičí. Před vlastním odběrem je vhodné chvíli v klidu posedět v čekárně (5 minut).

Při odběru pacient podle své volby sedí nebo leží na lehátku. Krev je většinou odebrána ze žíly v loketní jamce nebo na hřbetu ruky.

Pokud vyšetření některého krevního parametru vyžaduje zvláštní režim, lékař vás upozorní. Před vyšetřením hormonů štítné žlázy v krvi, pacient který užívá lék tyroxin (Euthyrox, Letrox), jej ráno před náběrem neužije.

 

Odběr moči

Na vyšetření moči se nemusíte objednávat. Stačí si vyzvednout zkumavku u sestry a přinést vzorek ranní moče v pondělí, ve středu nebo v pátek do 8 hodin.

Ze vzorku první ranní moči se zjišťuje přítomnost krve, bílkoviny, různých krystalů nebo známky infekce. Při odběru není nutný žádný speciální postup.

Vyšetření moči lze provést i orientačně v průběhu dne přímo v ordinaci pomocí diagnostických proužků nebo přesněji kvantitativní metodou pomocí diagnostického přístroje. Při potřebě zjistit konkrétního původce močové infekce a jeho citlivost na antibiotika, tzv. vyšetření moči na kultivaci a citlivost, se provádí odběr vzorku moči do sterilní zkumavky, kterou získáte v ordinaci. Před odběrem je třeba se omýt, vymočit první porci moči a odebrat do zkumavky až střední proud moči.

Vyšetření cév dolních končetin

Pokud pacient pociťuje bolest při chůzi, musí se zastavit po ujití určité vzdálenosti, má křeče v končetinách, chladné prsty, nebo v pokročilém stádiu barevné změny na prstech a další příznaky, vzniká podezření na ucpávání tepen dolních končetin. Ke stanovení průchodnosti  tepen dolních končetin mají lékaři v Ordinaci Karlín k dispozicimodernípřístroj, který umožňuje oscilometrickou metodou porovnat krevní tlak na horních a dolních končetinách a tím stanovit tzv. ABI (ancle-brachial index). Ten určuje stupeň prokrvení dolních končetin.

Vyšetření se provádí také preventivně u pacientů nad 60 let s rizikovými faktory (kouření, zvýšený cholesterol, nadváha) a u diabetiků.

Vyšetření je jednoduché, nebolestivé. Provádí se vleže. Manžety k měření tlaku se umístí na všech čtyřech končetinách. Dále je výkon řízen počítačem, který zajistí nafouknutí manžet, změření tlaků a vystavení protokolu s ABI. 

Léčba akutních a chronických onemocnění

Každý den, zpravidla na začátku ordinace, je vyhrazen čas pro pacienty s akutním onemocněním bez objednání.
V rozvrhu ordinačních hodin jsou tyto hodiny označeny červeným políčkem.    
             

I v případě akutních potíží ale doporučujeme zavolat. Je možné, že pro ošetření bude volný termín k objednání na ten samý den.

Objednání je možné telefonicky na čísle +420 224 818 214 nebo +420 603 477 582 nebo také prostřednictvím služby e-services. 
Objednáním šetříte svůj čas a zároveň uvolníte prostor pro pacienty s naléhavější potřebou konzultace.

Recepty na dlouhodobě užívané léky, pokud nedošlo ke změně zdravotního stavu nebo není plánována kontrola, je možno objednat telefonicky nebo prostřednictvím e-services.

Ordinace Karlín má zavedený systém péče o diabetiky 2. typu. 

 

 

Ordinace Karlín ve shodě s platnými zákony

 • plně respektuje práva pacientů a personál je připraven komunikovat o všech nejasnostech a pochybách s tím souvisejícíc
 • každý pacient má právo určit (a písemně stvrdit), komu mohou být poskytovány informace o jeho zdravotním stavu
 • zdravotní výkony u osob mladších 18 let musí být souhlas alespoň jednoho z rodičů
 • uvádí, že v ordinaci nejsou nabízeny výkony, pro které existuje ekonomicky náročnější varianta
 • uvádí, že k žádnému z výkonů, prováděných v ordinaci, nevyžadujeme písemný informovaný souhlas
 • v případě očkování předkládáme dotazník s informací, kterou registrovaní pacienti jen podepisují, neregistrovaní vyplňují
 • ceny za výkony nehrazené pojišťovnou jsou umístěny viditelně formou ceníku.
 • pro náměty, komentáře a stížnosti pacientů je zřízena schránka u dveří do pracovny sestry.