+420 224 818 214, +420 603 477 582, ordinace@ordinace-karlin.cz  Šaldova 24, Praha 8 - Karlín 

 • 1

Důležitá informace pro pacienty k očkování proti covidu

Očkování proti Covid-19 v naší ordinaci - můžeme si Vás zapsat na náš rezervační seznam, pouze pokud: 

 1. Vám do konce roku 2021 bude 70 let   (může se brzy změnit)
 2. Se léčíte s chronickou chorobou rizikovou pro horší průběh nemoci
 3. Jste extrémně obézní    (BMI nad 40) 

Zároveň nesmíte být ještě registrováni v národním očkovacím registru! Pokud už jste nám svůj zájem hlásili a jste v našem seznamu, vyčkejte prosím, až se Vám ozveme.  Na vakcíny stále čekáme. Zatím jsme neobdrželi jedinou dávku očkovací látky. 

Informace k antigennímu testování

Antigenní testy zdarma provádíme přes okno BEZ OBJEDNÁNÍ POUZE v těchto časech:
Po - 8-9   12-13
Út - 12-13
St - 12-13
Čt - 12-13
Pá - 8-9   12-13

Ag test je možné provést na úhradu pojišťovnou jen každý třetí den - např. v pondělí a poté ve čtvrtek (kdekoli po ČR)!
Ag test není možno provést na úhradu pojišťovnou, pokud jste měli PCR+ test v posledních 90 dnech! 

Antigenní test nemůžeme provádět u lidí, kteří prodělali covid s potvrzením PCR - a to 90 dní od pozitivního testu. Tito lidé také nemusí těchto 90 dní při rizikovém kontaktu do karantény.

 • Z bezpečnostních důvodů provádíme testování přes přízemní okno ordinace do ulice.
 • K vyšetření si prosím přineste vyplněný formulář – ke stažení na našich stránkách ZDE.
 • Registrovaní pacienti vyplňují jen jméno, příjmení, e-mail a podpis.

Informace o současném režimu ordinace

Vážení pacienti a klienti naší ordinace, děkujeme Vám, že respektujete opatření v souvislosti s epidemií Covid-19. Byli bychom rádi, abyste zachovali základní ochranná opatření pro bezpečí všech, kteří se v prostorách ordinace pohybují. 

Prosíme Vás, abyste si dezinfikovali ruce hned po vstupu do čekárny. Všechny prostory ordinace včetně klik jsou pravidelně dezinfikovány. Dále Vás prosíme, abyste ve všech prostorách ordinace nosili roušky a abyste zachovávali dostatečné odstupy od ostatních pacientů i lékařek/ů a sester

Pokud pociťujete jakékoli příznaky nachlazení včetně teploty, slabosti či bolestí hlavy nebo jste si vědomi rizikového kontaktu s covid pozitivní osobou, kontaktujte nás prosím nejprve telefonicky, abychom se domluvili na dalším postupu, např. vyhrazení zvláštního času pro návštěvu. 

Dále Vás prosíme, abyste využívali náš objednací systém, a to i při akutních potížích. Rádi bychom, aby bez objednání pokud možno nechodil do ordinace vůbec nikdo. Můžete se objednat telefonicky (224 818 214) nebo jednoduchým systémem na našich webových stránkách www.ordinace-karlin.cz

Snažíme se kvalitu lékařské péče v naší ordinaci držet trvale na vysoké úrovni a při tom zachovávat individuální a co nejosobnější přístup ke každému člověku. Děkujeme Vám za Vaši dlouhodobou důvěru! Váš tým Ordinace PL Karlín s.r.o. 

O chodu ordinace

V naší ordinaci poskytujeme kvalifikovanou odbornou péči v oboru všeobecné praktické lékařství. Ordinace nabízí příjemné klidné prostředí, je moderně zařízená, vybavená nadstandardními diagnostickými přístroji.

Máme zavedený objednací systém, který umožňuje objednání ke konkrétnímu lékaři na vámi zvolenou dobu. Zároveň poskytujeme prostor pro akutní pacienty.

Registrujeme pouze pacienty s bydlištěm v Karlíně nebo po individuální domluvě. Máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami. Uzavíráme smlouvy na pracovnělékařskou péči. O možnosti registrace se informujte v ordinaci na tel. čísle 224818214 nebo e-mailem. 

O Ordinaci Karlín

Ordinace je výukovým pracovištěm 1. lékařské fakulty UK v Praze. Proto se můžete setkat se studenty lékařské fakulty. S jejich přítomností v ordinaci při Vašem ošetření ale nemusíte souhlasit. V tom případě informujte lékaře.

Podílíme se také, se souhlasem pacientů, na programech testování účinnosti nových léků a medicínských postupů.

Kromě češtiny a slovenštiny, mluvíme anglicky, částečně německy a rusky. Můžeme zprostředkovat konzultaci ve španělštině, francouzštině a máme kontakt na tlumočníka různých čínských jazyků

Odběr krve

O odběru krve a rozsahu vyšetření krevních parametrů rozhoduje lékař. Objednání na odběr se provádí u sestry. Odběry krve provádíme v pondělí, ve středu a v pátek ráno, obvykle od 6,45 do 7,45. Odběr lze také provést na kterékoliv jiné odběrové stanici a výsledky jsou zaslány do ordinace.

Pacient přichází na odběr po 12 hodinovém lačnění. Večeře před tím je jen lehká, bez tučných a těžkých jídel. Pacient nepije večer před odběrem alkohol. Ráno se může napít vody nebo čaje, ale neslazeného. Nesnídá. Ráno před odběrem necvičí. Před vlastním odběrem je vhodné chvíli v klidu posedět v čekárně (5 minut).

Při odběru pacient podle své volby sedí nebo leží na lehátku. Krev je většinou odebrána ze žíly v loketní jamce nebo na hřbetu ruky.

Pokud vyšetření některého krevního parametru vyžaduje zvláštní režim, lékař vás upozorní. Před vyšetřením hormonů štítné žlázy v krvi, pacient který užívá lék tyroxin (Euthyrox, Letrox), jej ráno před náběrem neužije.

 

Odběr moči

Na vyšetření moči se nemusíte objednávat. Stačí si vyzvednout zkumavku u sestry a přinést vzorek ranní moče v pondělí, ve středu nebo v pátek do 8 hodin.

Ze vzorku první ranní moči se zjišťuje přítomnost krve, bílkoviny, různých krystalů nebo známky infekce. Při odběru není nutný žádný speciální postup.

Vyšetření moči lze provést i orientačně v průběhu dne přímo v ordinaci pomocí diagnostických proužků nebo přesněji kvantitativní metodou pomocí diagnostického přístroje. Při potřebě zjistit konkrétního původce močové infekce a jeho citlivost na antibiotika, tzv. vyšetření moči na kultivaci a citlivost, se provádí odběr vzorku moči do sterilní zkumavky, kterou získáte v ordinaci. Před odběrem je třeba se omýt, vymočit první porci moči a odebrat do zkumavky až střední proud moči.

Ordinace Karlín ve shodě s platnými zákony

 • plně respektuje práva pacientů a personál je připraven komunikovat o všech nejasnostech a pochybách s tím souvisejícíc
 • každý pacient má právo určit (a písemně stvrdit), komu mohou být poskytovány informace o jeho zdravotním stavu
 • zdravotní výkony u osob mladších 18 let musí být souhlas alespoň jednoho z rodičů
 • uvádí, že v ordinaci nejsou nabízeny výkony, pro které existuje ekonomicky náročnější varianta
 • uvádí, že k žádnému z výkonů, prováděných v ordinaci, nevyžadujeme písemný informovaný souhlas
 • v případě očkování předkládáme dotazník s informací, kterou registrovaní pacienti jen podepisují, neregistrovaní vyplňují
 • ceny za výkony nehrazené pojišťovnou jsou umístěny viditelně formou ceníku.
 • pro náměty, komentáře a stížnosti pacientů je zřízena schránka u dveří do pracovny sestry.