+420 224 818 214, +420 603 477 582, Šaldova 24, Praha 8 - Karlín  

Očkování proti chřipce a Covidu zahájeno!

Ordinace Karlín jako každý rok doporučuje pacientům všech věkových kategorií očkování proti chřipce. Zejména pak seniorům a chronicky nemocným, jejich příbuzným a známým, kteří se s nimi stýkají, a lidem v exponovaných zaměstnáních.

Na očkování proti chřipce můžete přijít bez objednání. Vakcína je hrazena občanům od 65 let a některým chronicky nemocným. Cena pro samoplátce je 600,- Kč. Zjistěte si příspěvek pojišťovny.

Na očkování proti Covidu je nutné se předem domluvit se sestrou. Obě vakcíny je možné očkovat v jeden den.

Zároveň doporučujeme očkovat proti pneumokokovým infekcím, které mohou u seniorů a chronicky nemocných způsobit velmi vážné zápaly plic. Za občany od 65 let hradí jejich vakcínu pojišťovna.

Zvažte naše doporučení očkováním předcházet komplikovaným zdavotním stavům v chřipkové sezóně 2023/2024.

Pracovní neschopnost

Pracovní neschopnost vzniká v případě, že zdravotní stav neumožňuje pacientovi vykonávat práci, ze které se odvádí nemocenské pojištění. Nevztahuje se tedy na OSVČ neplatící dobrovolné nemocenské pojištění. 

Vznik pracovní neschopnosti

Rozhodnutí o pracovní neschopnosti (vzniku, trvání i ukončení) vystavuje ošetřující lékař, tzn. lékař, který pacienta pro danou nemoc léčí, a zve si pacienta na další kontroly. Např. součástí ošetření u specialisty (např. u chirurga, který pacienta léčí pro úraz) je i vedení PN, pokud pacient nadále zůstává v jeho péči. 

Výjimku tvoří lékaři pohotovosti či záchranné služby, kteří PN nevystavují.

O vzniku pracovní neschopnosti lze rozhodnout maximálně 3 dny zpětně.

Číst dál...

Covid-19 Praktické informace pro pacienty

Návody a vysvětlení pro nejčastější dotazy  pacientů  v současné době.

 

  1. Co dělat, když mám příznaky COVID-19  a co bude následovat /podrobnosti zde/
  2. Karanténa a izolace COVID-19 - aktuální informace najdete na stránkách Ministerstva Zdravotnictví ČR.
  3. Jak na domácí léčbu při infekci dýchacích cest u dospělých COVID-19 /podrobnosti zde/
  4. Elektronické dokumenty v souvislosti s pandemií COVID-19 /podrobnosti zde/
  5. Kdy a jak do nemocnice? COVID-19 /podrobnosti zde/
  6. Komunikace s ordinací praktického lékaře COVID-19 /podrobnosti zde/
  7. Prevence a psychohygiena v době pandemických opatření COVID-19 /podrobnosti zde/

Číst dál...

Kompletní psychosomatická péče

V ordinaci PL Karlín nabízíme psychosomatické konzultace. 

Psychosomatické konzultace nabízíme lidem s chronickými obtížemi nereagujícími dostatečně na klasickou léčbu, ale také všem, koho zajímá komplexní pohled na své zdraví a nemoc.

Cílem léčby je najít zdroj obtíží a obnovit rovnováhu. Rádi se s vámi podíváme komplexně na vaše obtíže, ale i na vaše tělesné i duševní zdroje, které se společně pokusíme aktivizovat. Společně budeme hledat způsoby, jak se svými tělesnými i psychickými potížemi pracovat a jak najít cestu k uzdravení nebo alespoň k lepšímu fyzickému i psychickému stavu. 

Číst dál...

Charitativní projekty

Vážení pacienti, naše ordinace se snaží podporovat vybrané neziskové organizace, které dle našeho názoru dělají velký kus práce jednak u nás, ale i v zahraničí. Naše podpora se uskutečňuje vždy formou výstavy fotografií v naší čekárně. Na konci výstavy, většinou vždy po dvou letech, pořádáme malou akci, kdy vystavované fotky dražíme a výtěžek poskytujeme vybrané organizaci. Je to vždy milé setkání zajímavých lidí a přispění alespoň malou částkou k dobré věci. Zároveň to zvyšuje u lidí povědomí o práci různých neziskových skupin. 

Číst dál...