+420 224 818 214, +420 603 477 582, Šaldova 24, Praha 8 - Karlín  

Covid-19 Praktické informace pro pacienty

Návody a vysvětlení pro nejčastější dotazy  pacientů  v současné době.

 

  1. Co dělat, když mám příznaky COVID-19  a co bude následovat /podrobnosti zde/
  2. Karanténa a izolace COVID-19 - aktuální informace najdete na stránkách Ministerstva Zdravotnictví ČR.
  3. Jak na domácí léčbu při infekci dýchacích cest u dospělých COVID-19 /podrobnosti zde/
  4. Elektronické dokumenty v souvislosti s pandemií COVID-19 /podrobnosti zde/
  5. Kdy a jak do nemocnice? COVID-19 /podrobnosti zde/
  6. Komunikace s ordinací praktického lékaře COVID-19 /podrobnosti zde/
  7. Prevence a psychohygiena v době pandemických opatření COVID-19 /podrobnosti zde/

Číst dál...

Aktuální složení týmu lékařů

Vážení/é pacienti/ky a klienti/ky naší ordinace, věnujte prosím pozornost tomuto sdělení, pokud Vás zajímá, kdo bude nadále pečovat o Vaše zdraví v naší ordinaci. 

Stále se snažíme zachovávat pro Vás možnost vybrat si v případě objednání svého lékaře nebo lékařku dle Vaší preference či charakteru potíží. Zároveň klademe důraz na kontinuitu péče a informace o Vašem zdraví v rámci lékařského kolektivu sdílíme. Díky pečlivě vedené dokumentaci a živé komunikaci mezi lékaři Vám můžeme zajistit návaznost péče nezávisle na lékaři či lékařce, ke které(mu) se dostanete např. na kontrolu.

Číst dál...

Probíhající studie v ordinaci

Ordinace PL Karlín je akademické a výzkumné pracoviště a často v ní probíhají různé studie.

Nyní se podílí na na zjišťování efektivity screeningu rakoviny tlustého střeva vyšetřováním okultního krvácení ve stolici (FOBT). 

Kompletní psychosomatická péče

V ordinaci PL Karlín nabízíme psychosomatické konzultace. 

Psychosomatické konzultace nabízíme lidem s chronickými obtížemi nereagujícími dostatečně na klasickou léčbu, ale také všem, koho zajímá komplexní pohled na své zdraví a nemoc.

Cílem léčby je najít zdroj obtíží a obnovit rovnováhu. Rádi se s vámi podíváme komplexně na vaše obtíže, ale i na vaše tělesné i duševní zdroje, které se společně pokusíme aktivizovat. Společně budeme hledat způsoby, jak se svými tělesnými i psychickými potížemi pracovat a jak najít cestu k uzdravení nebo alespoň k lepšímu fyzickému i psychickému stavu. 

Psychosomatické konzultace nabízí MUDr. Martin Seifert, který se touto problematiku dlouhodobě zabývá.

Dr. Seifert má ukončený psychoterapeutický psychodynamický výcvik se zaměřením na psychosomatiku a certifikovanou způsobilost v oboru Psychosomatická medicína Ministerstva zdravotnictví ČR.

Podílel se také na Doporučeném postupu pro praktické lékaře Psychosomatické poruchy a medicínsky nevysvětlitelné příznaky a je aktivním členem Společnosti psychosomatické medicíny české lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, která tento znovuzrozený obor začleňuje do českého zdravotnického systému. Tato péče bohužel zatím není v České republice hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

První konzultace trvá 80 min a stojí 1500 kč. Během ní se domluvíme o případné potřebě dalších setkání a o jejich délce a ceně (obvykle 80 min á 1500 kč nebo 50 min á 1000 kč).
Informace a objednání v ordinaci, na tel 224818214 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.