+420 224 818 214, +420 603 477 582, ordinace@ordinace-karlin.cz  Šaldova 24, Praha 8 - Karlín 

Nové složení týmu lékařů 2021

Vážení/é pacienti/ky a klienti/ky naší ordinace, věnujte prosím pozornost tomuto sdělení, pokud Vás zajímá, kdo bude nadále pečovat o Vaše zdraví v naší ordinaci. 

Stále se snažíme zachovávat pro Vás možnost vybrat si v případě objednání svého lékaře nebo lékařku dle Vaší preference či charakteru potíží. Zároveň klademe důraz na kontinuitu péče a informace o Vašem zdraví v rámci lékařského kolektivu sdílíme. Díky pečlivě vedené dokumentaci a živé komunikaci mezi lékaři Vám můžeme zajistit návaznost péče nezávisle na lékaři či lékařce, ke které(mu) se dostanete např. na kontrolu.

Více než třicetiletou tradici Ordinace PL Karlín reprezentuje Doc. MUDr. Bohumil Seifert, PhD., který také zaručuje vysokou kvalitu péče v naší ordinaci. Obyčejně ordinuje v úterý, ve středu a ve čtvrtek, často se však musí věnovat akademické a jiné práci.

Vedení ordinace pomalu po svém otci přebírá MUDr. Martin Seifert, který Vám bývá k dispozici v pondělí, v úterý a ve čtvrtek. Ve středu pracuje v CKP Sámova, ostatní dny se věnuje akademické činnosti a psychosomatice. Nabízí také hrazené psychosomatické konzultace mimo ordinační dobu.

Naše a Vaše oblíbená doktorka Jitka Nováková po 12 letech opustila naši ordinaci. Na její místo však nastupují od září nové zkušené a empatické praktické lékařky.

MUDr. Kristína Kopsová Vám je k dispozici v pondělí a v pátek, od ledna 2021 i ve středu a od září 2021 snad všech 5 dní v týdnu. Měla by tak být do budoucna hlavní zárukou kontinuity péče o Vaše zdraví.

MUDr. Marie Bourne se vrátila po 15 letech do ČR z Velké Británie, kde pracovala jako praktická lékařka, což je ohromná lékařská zkušenost. Seznamuje se s českým systémem, medicínské zkušenosti má výborné. Je Vám k dispozici v úterý a ve čtvrtek dopoledne.

MUDr. Zuzana Martínková, naše bývalá rezidentka, nyní již atestovaná praktická lékařka, kterou už možná znáte, doplní náš tým minimálně do doby, než si Dr. Kopsová navýší úvazek. Bude ordinovat v úterý dopoledne. Její nový zájem je paliativní medicína.

Naše ordinace je plně akreditované školící lékařské zařízení a zároveň akademické a výukové pracoviště 1. a 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Co to pro Vás znamená?

  • Máte jistotu vysoké kvality lékařské péče podle nejaktuálnějších standardů světové medicíny i dodržování GDPR a dalších přísných standardů
  • V ordinaci probíhá různý výzkum
  • O Vaše zdraví pečují také tzv. rezidenti, tedy lékaři/ky, kteří/ré se u nás připravují na specializační zkoušku z všeobecného praktického lékařství Aktuálně jsou to:
  • Min H. Kim, velmi pečlivá a šikovná lékařka, která u nás bude minimálně do podzimu 2021, možná i déle
  • Kateřina Melicharová, taktéž pečlivá lékařka, která se v ordinaci objeví až na jaře 2021 po absolvování nemocničních stáží
  • Občas se v ordinaci objeví i stážisti z jiných lékařských oborů, kteří mají nově povinnou stáž v ordinaci praktického lékaře
  • Občas se v ordinaci objeví studenti 1. nebo 3. LF UK, kteří mají povinnou stáž v ordinaci praktického lékaře

Kdyby Vám přítomnost dalšího člověka kromě Vašeho ošetřujícího lékaře při konzultaci jakkoli vadila, neváhejte to říci a dotyčný počká venku !!!

Nedílnou součástí našeho ordinačního týmu jsou naše dvě skvělé, nadstandardně erudované zdravotní sestry:

Mgr. Šárka Vondrová – bez ní by chod ordinace nebyl možný, má na starosti téměř všechno a převzala tak žezlo po Dagmar Šťastné, kterou už v naší ordinaci neuvidíte, neboť si užívá zaslouženého důchodu.

Marie Kuchařová, DiS. – vystudovaná fyzioterapeutka, která ovládá mj. kineziologický taping, jenž Vám v ordinaci ráda aplikuje. Je vhodný na mnoho různých potíží s pohybovým aparátem. Poptejte se.

Při aktuálním přetížení ordinace telefonáty jsme se rozhodli přivzít do týmu telefonistku Veroniku Mrázkovou, která s Vámi vyřídí po telefonu všechny záležitosti, které se obejdou bez konzultace s lékařem.

Snažíme se kvalitu lékařské péče v naší ordinaci držet trvale na vysoké úrovni a při tom zachovávat individuální a co nejosobnější přístup ke každému člověku. Děkujeme Vám za Vaši dlouhodobou důvěru a přejeme Vám plné tělesné i duševní zdraví! Váš tým Ordinace PL Karlín s.r.o. 

Zajišťujeme testy na protilátky proti infekci Covid-19

Osoby, které měli orgánem veřejného zdraví (Hygienickou stanicí) nařízenou karanténu, musí před jejím ukončením absolvovat test na protilátky proti infekci Covid-19.

Test je jednoduchý, provádí se z krve získané píchnutím do prstu, podobně jako při vyšetření CRP. Výsledek je k dispozici během několika minut.

Test prováděný v této situaci hradí stát a pojišťovna.

Na testování je třeba se předem objednat telefonicky.

Nabízíme i testování pacientů stejnou metodou na vyžádání za úhradu.

Aktuálně probíhající studie v ordinaci

V ordinaci aktuálně  probíhají dvě výzkumné studie

  • Léčba průjmu - V ordinaci aktuálně probíhá mezinárodní studie, zaměřená na moderní léčbu průjmových onemocnění. Do studie mohou být zařazeni jen pacienti, kteří mají nebo měli průjmovité stolice a dostaví do ordinace dříve, než si vezmou lék z domácí lékárny. Zařazení pacienti obdrží příspěvek na cestovné a stravné. Informace o studii telefonicky nebo přímo v ordinaci u lékařů. 
  • Studie sledující souvislosti mezi zdravím a spotřebou alkoholu.

Screening rakoviny tlustého střeva a konečníku

Ordinace má k dispozici nejmodernější test ke stanovení krve ve stolici. Nespoléhejte na osud a přijďte se nechat otestovat pro zdraví. Test je od věku 50 let bezplatný.

Kompletní psychosomatická péče

V ordinaci PL Karlín nabízíme psychosomatické konzultace, jógovou terapii, psychoterapii, a také rehabilitační péči. 
Psychosomatické konzultace nabízíme lidem s chronickými obtížemi nereagujícími dostatečně na klasickou léčbu, ale také všem, koho zajímá komplexní pohled na své zdraví a nemoc. 
Psychoterapie  je nástrojem jak pro krátkodobé řešení aktuálních životních krizí, tak pro dlouhodobou práci na úlevě od duševních i tělesných obtíží či na seberozvoji.
Rehabilitační péče  umožňuje podívat se, jak se svým tělem zacházíte a z čeho mohou pramenit vaše obtíže, a cvičit tak, abyste si odnesli domů nové poznání založené na vlastní zkušenosti, které můžete nadále sami rozvíjet.

Skupinové cvičení jógy s léčebným přesahem

Jógová terapie  pomáhá vybudovat správné držení těla a zmírňuje bolesti pohybového aparátu. Ve většině případů bolestí zad a kloubů jóga nahradí fyzioterapii.

Cvičení vychází z potřeb jedince a je koncipováno v souladu s jeho možnostmi a představami. Cvičení je vedeno tak, aby bylo přínosné pro každého bez ohledu na jeho předchozí zkušenosti. Velikost skupiny je maximálně 7 lidí, což umožňuje osobní přístup.

Přihlásit se je možné přímo v ordinaci, na čísle 224818214, nebo emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..