+420 224 818 214, +420 603 477 582, ordinace@ordinace-karlin.cz  Šaldova 24, Praha 8 - Karlín 

Jóga pomáhá vybudovat návyky správného držení těla, zmírňuje bolesti vznikající v důsledku špatného držení těla, zlepšuje pružnost těla, zlepšuje schopnost koncentrace, propojuje dech, tělo a mysl. Ve většině případů bolestí zad a kloubů jóga nahradí fyzioterapii. Je možné si také přijít jen tak zacvičit, posílit a zklidnit tělo i mysl. Doporučeno těm, kdo chtějí poznat své tělo a už se navždy cítit jen lépe a lépe.

Nabízíme:

Skupinová výuka jógy 
Velikost skupiny (cca 6 lidí) umožňuje osobní přístup. Cvičení nejsou rozdělena na začátečníky a pokročilé, výuka je vedená tak, aby byla přínosem pro každého bez ohledu na jeho předchozí zkušenosti.

Individuální výuka jógy
Vychází z potřeb jednotlivce. Hodina je koncipována v souladu s vašimi představami a možnostmi. Inidividuální hodiny umožňují respektování osobního tempa a nejrychlejší posun směrem k úlevě od obtíží i v jógové praxi.

Pondělí - čas dle dohody, lektorka Blanka Burianová
Středa - čas dle dohody, lektorka Monika Hollmannová

CENA: 1 lekce - 60 min. .........................800,-

Objednávání a více informací v ordinaci, na tel 224818214 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Jógu a jógovou terapii nabízejí v prostorách Ordinace PL Karlín:

 

Mgr. et MgA. Blanka Burianová, lektorka jógy - osvědčení hodnoty A, specializace Jóga a jógová terapie 

Celý život se zabývá pohybem. Po studiu tělesné výchovy a matematiky na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy hrála pantomimu v Divadle Na zábradlí. Vzdělání si rozšířila studiem oboru Taneční teorie na Hudební fakultě AMU. V roce 1989 ukončila vlastní uměleckou činnost v Divadle Na zábradlí a začala se věnovat pedagogické práci. Vyučovala pohyb na Vyšší odborné škole herecké, Pražské konzervatoři a dosud vyučuje na Divadelní fakultě AMU. Rovněž se věnovala pohybové spolupráci na inscenacích v profesionálních divadlech.

Józe se věnuje více než 16 let. Při výuce vychází z hathajógy, z poznatků vývojové kineziologie a Vojtovy metody, čerpá ze zkušeností získaných dlouholetým vyučováním různě disponovaných klientů a studentů. Nejvíce ji ovlivnili PhDr. Jiří Čumpelík, Ph.D., Doc. MuDr. František Véle, CSc., PhDr. Václav Lepičovský. Jógu uplatňuje i při výuce herců. Vytváří výborný základ pro jakýkoliv pohybový projev - civilní, sportovní i umělecký. Absolvovala tříleté studium oboru Jóga a jógová terapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

 

Ing. Monika Hollmannová, lektorka jógy – osvědčení B 

Jóga ji provází životem od vysokoškolských studií jako cesta zklidnění a hledání vnitřního zdroje pro obnovu fyzických i duševních sil. Teprve po letech vlastní praxe se dostala k vedení lekcí pro veřejnost. Jejím dlouholetým učitelem je PHDr. Jiří Čumpelík, Ph.D. – absolvovala řadu jeho seminářů a kurzů hathajógy a pránájámy. Cvičitelkou jógy se stala v roce 2008 (cvičitel II. stupně, Český svaz jógy).

Na své cestě potkala i další učitele, kteří ji ovlivnili, především buddhistického učitele meditace Bhante Dhammadípu. Dále byl pro ni obohacující dvouletý psychospirituelní kurz HNP (Hledat Najít Pustit) PhDr. Jitky Vodňanské. Kromě pravidelných lekcí jógy spolupořádala několik víkendových kurzů jógy a od roku 2012 je asistentkou v hodinách výuky jógy tříletého studia Jógové terapie na FTVS UK v Praze. 
V hodinách jógy se snaží napomáhat účastníkům při cestě k prohloubení vnímání těla a k zlepšení držení těla. Kombinuje klasický přístup hathajógy s terapeutickým přístupem využívajícím vývojovou kineziologii MUDr. Václava Vojty. Motivací této kombinace je postavit jógové pozice (ásány) na základech správného držení těla. Reflexní zapojení hlubokého stabilizačního systému umožňuje jak šetrné provádění jógových ásán, tak i lepší koncentraci a vede ke změně pohybových vzorců, která trvá i mimo hodiny jógy.