+420 224 818 214, +420 603 477 582, ordinace@ordinace-karlin.cz  Šaldova 24, Praha 8 - Karlín 

Psychoterapie je nástrojem jak pro krátkodobé řešení aktuálních životních krizí, tak pro dlouhodobou práci na seberozvoji či úlevě od duševních i tělesných obtíží. Kromě klasické verbální (“povídací”) psychoterapie v naší ordinaci nabízíme psychoterapii zaměřenou na tělo, obzvláště vhodnou pro lidi s psychosomatickými problémy.

Psychoterapie zaměřená na tělo (také bodypsychoterapie) je psychoterapeutický směr, vycházející z předpokladu, že co se děje na úrovni těla, je propojené s tím a promítá to, co se děje na úrovni mysli a pocitů a naopak. Psychoterapie zaměřená na tělo uplatňuje terapeutické přístupy, které mohou zahrnovat práci s pohybem, dýcháním, hlasem, dotekem, i když ne nutně. Cílem je obnovit/zlepšit kontakt s vlastním prožíváním na třech rovinách - těla, mysli, a cítění.

V Ordinaci PL Karlín aktuálně nabízíme individuální psychoterapii, v průběhu roku plánujeme zahájit také skupinová sezení. Nabízíme krátkodobé intervence zaměřené na řešení aktuální krize, případně na práci na jasně ohraničené konkrétní zakázce (do 5 sezení) i dlouhodobou psychoterapii, pokud je cílem úleva od chronických obtíží, změna nezdravých, ale hluboce zažitých způsobů chování k sobě i druhým atd.

Psychoterapeutická konzultace trvá 50 min a stojí 800 kč, případně 75 min (1200 Kč).

Objednávání a více informací v ordinaci, na tel 605 864 493 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Psychoterapii v naší ordinaci nabízí:

 

Hana Chalušová, psychoterapeutka, bodyterapeutka, lektorka

Pracovala v neziskovém sektoru jako lektorka, vedla sebezkušenostní zážitkové skupiny s dospívajícími a mladými dospělými, s dětmi i seniory. Absolvovala mimo jiné Intenzivní systematický výcvik ve skupinové psychoterapii - InStep, Edukační skupinu práce se snem a snovou sérií u Jany Heffernanové, postgraduální semináře Gestalt Institutu. Aktuálně dokončuje Integrativní výcvik v psychoterapii zaměřené na tělo. 
Ve své práci využívá prvky expresivních terapií (muziko-, arte-, drama- i taneční terapie), relaxaci a řízenou imaginaci, meditaci a mindfulness. Využívá své dlouhodobé zkušenosti práce se snovým materiálem a s příběhem (pohádky, mýty, filmy …). Nabízí také psychoterapii zaměřenou na tělo. Je lektorkou bioenergetických cvičení.

Hanka Chalušová je vdaná, maminka čtyř dětí, občansky aktivní v oblasti rodičovství.

 

Mgr. et Mgr. Šárka Seifertová, Psycholožka, psychoterapeutka.
 
Vystudovala psychologii na FF UK v Praze se specializací v klinické psychologii.
V současné době dokončuje čtyřletý systematický výcvik v Integrativní psychoterapii zaměřené na tělo. Pracuje v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice a v soukromé praxi.
Vede skupiny v Česku dosud málo známých bioenergetických cvičení zaměřených na uvolnění chronického svalového napětí a zlepšení kontaktu s emočním a tělesným prožíváním, a také celodenní workshopy práce s tělem. Pracuje i v angličtině a ruštině.